Хостинг сайту. Взаємодія клієнт-сервер


Хостинг сайту. Взаємодія клієнт-сервер



Опрацьовиний матеріал  
надіслати на поштову скриньку вчителя: hlibkolove@gmail.com
 чи у Viber:Тел. 0957838538





Мета:  Допомогти учням засвоїти факти та основні ідеї розміщення веб-сторінок на хостингу й познайомити з клієнт-серверною взаємодією. Забезпечити якість вивчення нового матеріалу. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Встановити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.
Тип уроку: засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Notepad++, Google Chrome.
Хід уроку
І. Організаційний етап
·        Привітання з класом
Доброго дня, діти.
·        Повідомлення теми і мети уроку
Тема сьогоднішнього уроку «Хостинг сайту. Взаємодія клієнт-сервер.»
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Дані знання допоможуть Вам при створенні власного сайту. Ви дізнаєтесь про структуру мережі Інтернет, про адресацію в ній та протоколи, які використовуються, навчитесь завантажувати свій ресурс в мережу для постійного доступу до нього.
Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).
ІІІ. Актуалізація опорних знань
·        Повторення раніше вивченого матеріалу (Слайд3)
1.     Що таке комп'ютерна мережа?
2.     Що таке сервер?
3.     Хто такий клієнт в інформатичному розумінні?
IV. Вивчення нового матеріалу
Слайд4. Комп’ютерна мережа - це сукупність комп’ютерів та інших пристроїв з відповідним програмним забезпеченням, з’єднаних каналами передавання даних. ArpaNet- перша комп’ютерна мережа запущена в січні 1969 року. З’єднано було 4 ПК.
Слайд5. Комп’ютерні поділяються на такі типи:

За правом доступу до ресурсів персональні мережі призначені лише для особистого користування, корпоративні призначені для організацій та підприємств і відповідно загального використання для загалу. Бувають мережі однорангові (де комп’ютері рівні в правах між собою) та з виділеними сервером де частина даних зможе зберігатись на сервері, який є керуючою ланкою. Локальні мережі розміщуються зазвичай в межах одного кабінету або організації, регіональні в межах регіону та глобальна лише одна – Інтернет. Також інформація по мережі може передаватись як за допомогою кабелів, так і за допомогою бездротового зв’язку.
Слайд6. Інтернет – комп’ютерна мережа поєднаних між собою комп’ютерів, що розташовані по всьому світу.
Слайд7. Якщо на карті сполучити лише головні точки взаємодію то вийде ось такий зв’язок схожий на павутину. Саме через це в народі Інтернет отримав назву «Всесвітня павутина»
Слайд8. Програмне забезпечення мереж складається з 2 основних частин – клієнтської частини (встановлюється на комп’ютері користувача) та серверної (встановлюється на сервері). Така взаємодія називається клієнт-серверною.
Слайд9. Передача даних між клієнтом і сервером контролюється за допомогою спеціальних мережевих протоколів (статуту правил та законів). Мережний протокол - це набір правил, за якими здійснюється обмін даними між пристроями комп’ютерних мереж.
Слайд10. Основним протоколом який регулює транспортування даних є TCP/IP. TCP – забезпечує цілісність даних а IP – місце куди потрібно надіслати. Першим протоколом, який змістовно і для загалу вступив в дію був версії 4 прикладу 192.168.0.1 але таких адрес може бути лише близько 4,3 мільярди. Здається багато, але якщо взяти до уваги кількість комп’ютерів, мобільних телефонів, смартфонів та іншої техніки то на населення землі близько 8 мільярдів і мало.
Слайд11. Мережі дуже стрімко розвиваються! Що буде коли IPv4 закінчаться? Відкрию вам таємницю. Протокол IPv4 вже закінчився. На зміну йому прийшов IPv6. Де адреса наприклад може бути така 2001:0DB8:AA10:0001:0000:0000:0000:00FB. Таких комбінацій набагато більше, а саме близько 340 трильйонів. Таких адрес точно не кілька десятків років вистачить.
Слайд12. У світі навіть існує День Інтернету, який відзначають 4 квітня.
Слайд13. Для передачі та обміну даних мережі використовується значна кількість протоколів (правил). FTP – це транспортний протокол, який визначає правила передачі даних та забезпечує їх цілісність. SMTP та POP3 належать до протоколів передавання поштових повідомлень. SIP – призначений для передачі аудіо даних по каналу зв’язку у цифровому вигляді. RTP – визначає правила прийому голосового (аудіо) повідомлення. HTTP – визначає правила передачі гіпертекстових документів, простіше говорячи веб-сторінок. На даний момент протокол функціонує, але все частіше його замінюють протоколом HTTPS в якому існує додаткове шифрування даних. Це зроблено для того, щоб із сайтів де потрібно вводити свій логін та пароль ваші дані ніхто не викрав. По суті сайтам без авторизації даний протокол не потрібен. Коли протокол HTTPS встановлено то про його наявність буде свідчити ось такий зелений замочок в рядку вводу адреси браузера.
адреса ввідвідуваного сайту
 




Слайд14. Для нас звично бачити адресу сайту літерами, як наприклад facebook.com. Але на початку існувала лише IP адреса, вона і зараз збереглась, але для зручності запам’ятовування адресу візуально замінюють на доменні імена.
Слайд15. Адреса ресурсу в мережі, яка записана з використанням слів або їх скорочень, що розділені крапкою, називається доменним іменем.
Слайд16. Існує досить багато доменних зон і реєструючи свій сайт потрібно правильно обрати зону. Часто зона розповідає на приналежність сайту до країни та її властивості. Доменна зона TV призначена для телевізійних каналів а GOV для урядових сайтів.
Слайд17. Кожен регіон всередині країни також має свою піддоменну зону. А найперший сайтом, який з’явився в Інтернеті був Symbolics.com. Він існує і дотепер та належить компанії-виробнику обчислювальних систем спеціального призначення (це було 15 березня 1985 року).
Слайд18. Адреса інформаційного ресурсу в мережі називається URL-адресою (англ. Uniform (Universal) Resource Locator - уніфікований (універсальний) вказівник місцезнаходження ресурсу).
Слайд19. Хостинг (англ. hosting) — послуга, що включає надання дискового простору, підключення до мережі та інших ресурсів для розміщення фізичної інформації на сервері, що постійно перебуває в мережі.
         Слайд20. Щоб скористатись послугами хостинг компанії потрібно перейти на їхній офіційний сайт (Наприклад – zzz.com.ua) та зареєструватись на ньому.
         Слайд21. Під час реєстрації ми відразу оберемо тарифний план та доменне ім’я нашого ресурсу. Коли необхідні дані будуть внесені на пошту прийде код підтвердження про реєстрацію.
         Слайд28-29. Потрапивши в свій обліковий запис ми можемо керувати виділеним для нас місцем, а перейшовши на наше доменне ім’я ми побачимо стандартну тимчасову сторінку котру в подальшому замінимо на наш сайт.
          Слайд30-39. Щоб завантажити матеріали сайту потрібно або через ftp клієнта потрапити в кореневий каталог, або через спеціальну панель сайту можна перейти в корінь та завантажити необхідне.
V. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок
·        Практичне завдання (Слайд41)
Зареєструйтесь на сайті zzz.com.ua та завантажте в кореневий каталог html файл де вказано ваше прізвище та ім’я.
·        Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
Малюємо носом

Вправа на зняття напруги з очей і шиї.
Очі - не єдине вразливе місце школярів. Довге сидіння за партою сприяє погіршенню кровотоку в області шиї, через що виникають напруга і навіть біль, що також впливає на зір. Запобігти цим неприємним наслідкам допоможе проста вправа.
Запропонуйте дитині носом намалювати в повітрі який-небудь предмет або букву. Спробуйте вгадати, що було намальовано. Дітям дуже подобаються такі завдання, тому гімнастика вийде не тільки корисною, а й приємною.
Зорова гімнастика проста, але корисна. Діти, яких привчили займатися нею з раннього віку, не мають проблем із зором пізніше, коли навантаження на очі значно зростає. Особлива перевага вправ в тому, що вони не вимагають багато часу: всього дев'ять хвилин на день - три рази по три хвилини, - і дитина буде застрахована від перспективи вдягнути окуляри в молодому віці.
VI. Підведення підсумків уроку
·        Бесіда за питаннями (Слайд42)
1.     Що таке домен? Яким він буває?
2.     На основі якого програмного забезпечення користувачі можуть взаємодіяти з серверами?
3.     Що таке хостинг? Яким він буває?
VII. Домашнє завдання
Опрацювати вивчений матеріал. Підготуватись до практичної роботи.

Немає коментарів:

Дописати коментар